• Śniadanie WIELKANOCNE

• „Pisanki ,pisanki jajka malowane

nie ma Wielkanocy

bez barwnych pisanek…"

W tym roku z w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe śniadanie, tego dnia w przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera, gdyż przybyli zaproszeni goście ksiądz proboszcz Krzysztof Kruk z parafii pw. Św. Jana Chrzciciela i Pani Darwina Matuszczak nasza katechetka.

Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole.

Zwieńczeniem licznych opowieści o zwyczajach Wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie. Dzieci zaprezentowały poznane  wiersze i piosenki o świętach, a następnie Pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia wszystkim przedszkolakom i pracownikom przedszkola. Dzieci podzieliły się jajkiem w gronie najbliższych kolegów i złożyły sobie życzenia.

Proboszcz przybył z koszem pełnym słodkich upominków dla dzieci.
            Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Po świątecznym śniadaniu przedszkolaki udały się do ogrodu przedszkolnego w poszukiwaniu zagubionych jajek przez zajączka.

• Pasowanie na przedszkolaka

• 28 marca 2023 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.

Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce.

Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie każdego przedszkolaka ogromną

kredką, a Pani Dyrektor tym samym przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom!

• Widowisko teatralne na lodzie

• Drodzy Rodzice po ustaleniach z Radą Rodziców dzieci z grupy I i II wyjeżdżają na

wycieczkę do Oświęcimia na  widowisko teatralne na lodzie w wykonaniu łyżwiarzy

z całej Polski w dniu 12.04.2023 r. (tj. środa)

pt „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”

Całkowity koszt 80 zł.

Prosimy o dokonywanie wpłaty.

Dziękujemy.

• Palmy Wielkanocne

• Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Pogorzycanki” odwiedziły nas na przedświątecznych warsztatach. Opowiedziały przedszkolakom o tradycjach i zwyczajach Świat Wielkanocnych.

Z trzciny, wierzby, ziół, kwiatów suszonych i sztucznych, z bukszpanu, jałowca, każdy przedszkolak stworzył własna Palmę Wielkanocną, gdyż jest to jeden z najważniejszych symboli Świąt Wielkanocnych.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Pogorzyc!

• Powitanie Wiosny

• Przedszkolaki zaprosiły starszych kolegów i koleżanki z klasy 1 ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Chrzanowie i wspólnie żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę.

Przedszkolaki przywitały pierwszoklasistów wiosennym wierszem i piosenką.

Żegnając zimę spaliliśmy Marzannę na ognisku, a wiosnę witaliśmy gaikiem spacerując wspólnie po parku szukając oznak wiosny.

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• Pasowanie na przedszkolaka

Zapraszamy jednego z Rodziców dzieci z GRUPY I

na występ artystyczny, który odbędzie się w dniu

28.03.2023 r. (tj. wtorek) o godz. 9:30

Pasowanie na Ucznia, Przedszkolaka | Naklejki na ...

Prosimy o zapewnienie dzieciom strojów galowych:

* chłopcy – spodnie i biała koszula,

* dziewczynki – biała bluzka i dowolna spódniczka

ZAPRASZAMY!!!

• Warsztaty przyrodnicze

• 3 marca 2023 r. w przedszkolu odbyła sie pouczająca lekcja przyrody, gdzie główną role odgrywały sowy. Mieliśmy okazję przyjrzeć sie z bliska tym wyjątkowym ptakom, które zachwyciły nas swoim wyglądem oraz charakterem. Dowiedzieliśmy się też, jakie zwyczaje ma sowa i czym się żywi.

• Gratulujemy!

• Eliza Chmielewska wzięła udział

w "XV Gminnym Konkursie Piosenki"

organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 4 w Chrzanowie.

Gratulujemy i dziękujemy Wychowawcom za przygotowanie do konkursu .

• Wesprzyj nasze przedszkole przekazując 1,5% podatku

• Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Przyjaciele naszej placówki,

bardzo prosimy o wsparcie naszego przedszkola

przekazując 1,5% przy rozliczeniu podatkowym.

W rubryce dotyczącej przekazania 1,5% podatku, należy wpisać numer

KRS 0000052078 (Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska)

a jako cel szczegółowy:

Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Chrzanowie

PS2 Chrzanów

Serdecznie Dziękujemy!

• BAL KARNAWAŁOWY 2023

• Dzisiaj w naszym przedszkolu było mnóstwo bajkowych postaci, było bardzo kolorowo, wesoło

i tanecznie, a to dlatego gdyż odbył się BAL KARNAWAŁOWY.

Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal.

Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach

i konkursach np.: w tańcu w parach z balonem, czy w tańcu na gazecie, można było również nakarmić

klauna spaghetti. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami.

Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu,

którymi zostali Marysia i Patryk.

Humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom, wszyscy świetnie się bawili.

• REKRUTACJA 2023/2024

• Wnioski o przyjęcie do przedszkoli samorządowych / oddziałów przedszkolnych

w szkołach podstawowych, można składać w dniach

od 20 lutego 2023 r. od godz. 15.00 do 10 marca 2023 r. do godz. 15.00

Elektroniczny system rekrutacyjny będzie uruchomiony

od godz. 15.00 – 20 lutego 2023 r.

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz zasady rekrutacji

do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych

przez Gminę Chrzanów na rok szkolny 2023/2024

ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE "REKRUTACJA 2023/2024"